top of page
83183562_1480512162103694_78762718180954

1995 - 2021

a dále :-)

1993

Počátky vzniku naší firmy B2 sahají do roku 1993. Tehdy jsme se na plážích v australském Melbourne inspirovali tamější motorkářskou komunitou.

Po návratu domů v roce 1994 již nebylo o čem přemýšlet, založíme vlastní firmu! Ale, jak se bude jmenovat?

1995

Nějakou náhodou se nám dostal do ruky katalog Troy Lee Designs a nám padla čelist, to je ono, to chceme!

 

A tak Barbora Janovská, Martin Kvasnička a Milan Jaroš zakládají grafické studio, s tím, že budeme malovat závodní helmy, motorky a kola a to technikou airbrush [nanášení barev pomocí malinké vzduchové pistolky]

Logo a název jsme vymýšleli 3 měsíce, padla asi tuna papíru a stovky jmen, byl to masakr :-)

  

... a dál už to znáte: The Winner is ... B2!

1996

Díky pilotovi Jaroslavu Hulešovi je naše helma v seriálu MS motocyklů 125cm a na Olympiádě v Atlantě vozí helmu s logem B2 Kateřina Neumannová a Radek Fořt.

 

Martin Koloc s helmou nakreslenou u nás do designu Red Bull získává titul ME v závodech tahačů. Byli jsme nadšeni, takový úspěch a po roce firmy!

Naše první výstava Sport Prague, kde jsme měli stánek a poprvé prodávali trička s naším logem.

A víte jak vznikl stánek? Prostě jsme koupili desky a ty přímo na místě nařezali, svrtali a natřeli a bylo hotovo ... 

1997

Vítězství v kategorii DESIGN na Výstavě Sport Prague s helmou "kačera" - tak, tahle helma vznikla tak trošku náhodou, když si Bára kreslila a bylo jí trapné nám ukázat, co vlastně stvořila pro tuto výstavu ... kačer a na helmu??? ... ale když jsme to viděli, byla to bomba a taky jo!!! 

Vznikají další produkty s logem B2 jako jako jsou mikiny a čepice. 

Firmu opouští Milan Jaroš a vydává se vlastní cestou ... good luck!

1998-2000

Letí fenomén  kreslení mobilů. Myslím si, že jsme jich nakreslili stovky. V rámci turné světoznámého spisovatele Ed McBaina vytváříme limitovanou edici mobilních telefonů s jeho "vlastnoručním" podpisem.

 

Prolomení 100.000Kč hranice za nakreslení HD do designu Harley - Casperson. Efektní a parádní práce a díky ní o nás napsali 3 stránky do časopisu Motocykl a  je s námi rozhovor v České televizi.

Ivo Kaštan jede s naší helmou legendární Paris - Dakar a to na motocyklu Triumph. Pro Steva Ballmera, šéfa firmy Microsoft, kreslíme cyklistickou helmu v designu Windows 2000, jo a Pepa Dressler se v naší helmčice "konečně" stává Mistrem světa v biketrialu!

2001-2002

Spolupráce s českou legendární značkou AUTHOR nás profesně dost nakopla. Profesionální a přitom přátelské prostředí na nás hodně zapůsobilo a do budoucna ovlivnilo. Díky Martine!

Stříká se o 100péro, ale začíná stoupat podíl naší grafické práce a tak pro českou kultovní značku RB, která vyrábí horská kola, vytváříme nové logo ... né nadarmo jsme duší hlavně designéry!

No a kdo by neznal hudební skupinu Lucie? Tak Michalovi Dvořákovi, kreslíme jeho klávesy do technického stylu.

Mimo jiných věcí prodáváme asi tunu aršíků samolepek B2 :-)

Obrovský talent na všechno co smrdí benzínem, Jiří Navrátil, získává s naší helmou Mistra republiky v motokárách třídy ICC 125. Díky této spolupráci bude naše helma v budoucnosti mistrem Octavia Cupu, vítězem mnoha rallye, továrním jezdcem Praga, jezdit v týmu Rosberg ...

2003

Máme helmu v monopostu F1!

...a to díky Jarkovi Janišovi, který se stává testovacím pilotem stáje Jordan.

Ani v cyklistické sekci se nezahálí. Michalovi Prokopovi vyzdobíme helmu a on se s ní stává Mistrem světa v MTB disciplíně 4X.

Další nové designy samolepek, triček, mikin, čepic, ponožek ...

Pro našeho klienta začínáme vydávat gastronomický časopis FANY info Revue s nákladem 30 000ks ... no vlastně se staráme o celý proces tzn od grafických návrhů , přes zalomení a tisk až po zasílání na konkrétní adresy konkrétním osobám! ( ... jo a vydáváme stále i v roce 2021 :-)

2004-2006

A další sen a milník naší firmy za námi ... Jarek Janiš vozí naší helmu v německém šampionátu cestovních vozů DTM.

Michal Prokop se znovu a to podruhé stává v naší helmě Mistrem světa ve 4X a to v Novozélandském Rotorua.

Stáváme se dvorními dodavateli designu kol firmy Triexpert

Pro jednu z největších bikových akcí, Auto Šela marathon připravujeme design výročních triček. A protože jsou všichni spokojeni, budeme kreativně spolupracovat ještě několik let.

Tak tyhle dva roky byly opravdu plodný ... v roce 2005 se nám narodil syn Ondřej a v následujícím Viktor. To byla kreativita!

2007-2009 

Motocyklový závodník Matěj Smrž dovezl na okruhu v Magny Course helmu nakreslenou u nás ve studiu na nejvyšší stupeň a to v seriálu MS Superstock. Ten rok se mu dařilo tak, že hned v následujícím, jsme měli helmu v MS supersport.

5x jel pilot Jarek Janiš s naší helmou automobilové závody 24h

Le Mans., aby nejlepšího umístění dosáhl s vozem Spyker a helma B2 u toho samozřejmě nemohla chybět.

Protože o naši kolekci oblečení a doplňků byl veliký zájem, dohodli jsme se s řetězcem obchodů Walk Shop, nechali vyrobit super stojany a začali se prodávat společně se značkami Oakley, O'neill. To bylo super, vždyť za jediný rok se mimo jiné prodalo asi 5000ks triček :-) ... bohužel tato spolupráce neměla dlouhého trvání a po 2 letech skončila díky zavření obchodů Walk Shop :-(

Začíná spolupráce s Ondrou Ježkem, kterému kreslíme helmy pro závody šampionátu MS superstock.

2010-2011

Daří se nám a již nějakou dobu jsou nám naše pracovní prostory malé a tak s tím budeme muset něco udělat. Ale co a kde? Nacházíme pozemek kousek za Prahou v Čerčanech a padne rozhodnutí postavit náš ateliér B2 právě zde.

Kdo stavěl ví a vy ostatní asi tušíte a začíná klasické kolečko. Super je to, že ze stavby našeho domu známe architekta Miloše Černého a tak volba, kdo nám bude navrhovat atelier je jasná. Obklopíme se super řemeslníky a na konci roku kolaudujeme!

K tomu s naší helmou jede Matěj Smrž německý šampionát motocyklů IDM a Ondra Ježek MS supersportů. Biker Michal Prokop se ve Švýcarsku stává potřetí Mistrem světa v MTB disciplíně 4X a jakou má asi na hlavě helmu? Jasně, naší :-)

Pro motokárový tým Praga kreslíme jejich tovární helmy. 

2012-2014

"Vagusák" Ondra Bank nás díky helmě representuje na Olympijských hrách v Soči. Naši spolupráci posouváme dál a pro jeho nově vzniklou značku vymýšlíme logo a design brýlí a to včetně komplet balení. Ale to není všechno ... také mu každý rok malujeme stovky jejich sériových helem Vagus (samozřejmě mu kreslíme i jeho závodní, na míru vyladěné :-)

Začíná spolupráce s Martinem Prokopem, který bude vozit naši helmu v seriálu WRC. Taková F1 v rallye, super! ... a hned

6. místo v Sardinii a ve Walesu ....

Vrcholí naše spolupráce s česko-italským motokárovým týmem Praga, pro který vytváříme kolekci oblečení a doplňků. Ale není to pouze design, ale i zajištění komplet výroby a dodání. Tzn. na klíč. Takhle to zní jako nic, ale je to opravdová výzva! Dva roky full-time! Designed in ČR, made in China, Vietnam, Portugal, ČR, Slovensko ... Pane Ptáček moc děkujeme za důvěru!

 

2015-2016

rakouském Kitzbuhelu Ondra Bank společně s naší helmou stojí na stupních vítězů při lyžařském Světovém poháru FIS v superkombinaci. A díky Ondrovi obletí naše helma celý svět. Bohužel je to díky jeho strašidelnému pádu při sjezdu. Nakonec všechno dobře dopadlo a nám se potvrzuje , že kvalita našich laků je opravdu světová :-)

A teď jedno tajemství! Od toto roku se stáváme výhradním dodavatelem konečné povrchové úpravy speciálních, na zakázku vyšperkovaných  mobilních telefonů. Bohužel více se nedozvíte, smlouva je smlouva (...ale , některé jsou opravdu skvostné a velmi, ale velmi drahé).

Krásná kreativní práce a spolupráce při vytváření designu kompletního závodního týmu FRT racing. Je paráda, když to potom celý vidíte pohromadě ... to hřeje u srdce :-)

Skvělé, máme 20. výročí naší firmy!!! 

2017-2018 

Ondra Ježek nás representuje v prestižní třídě motocyklů MS superbike. 

Krásná spolupráce na designu celého rallyového týmu Spies Hecker, pilotem je Jiří Navrátil. V motorsport to není všechno ... začíná spolupráce s týmem SAPE motorsport. To jsou na oplátku zase okruháři. Takže klasické postup: helmy, design závodních vozů, oblečení ...

Další Paříž - Dakar a tak jsou potřeba nové helmy pro Martina Prokopa. Každý rok se zlepšuje, tentokráte je to 11. resp. 7. místo

Díky, nevím čemu :-) získáváme nádhernou zakázku. Přenést obraz od Gustava Klimta Adele - dáma ve zlatém, na motocykl Harley Davidson. Náročné, ale super, skvělé! ... doporučuji si o tomto projektu přečíst více na našem blogu. Stojí to za to!

2019-2020...

Vzhůru k výškám ...Tak to jsme tu ještě neměli! Nevrhujeme design horkovzdušného balónu pro našeho dlouholetého klienta FANY Gastroservis.

Helma B2 závodí ve vytrvalostním MS seriálu motocyklů, kde ji vozí Ondra Ježek a mladá krev, Jáchym Galáš vítězí v naší helmě ve FiA CEZ Endurance TCR.

Ani v nastupující disciplíně, kde se jezdí na JetSurfu, založené sakra chytrým čechem Martinem Šulou, nesmí chybět helma nakreslená v našem studiu a tak se tak stává díky Martinovi Prokopovi a Honzovi Červenkovi.

Martin Kolomý je společně s Martinem Prokopem dalším pilotem, který závodí s helmou B2 na legendárním Dakaru.

Mám radost. Roztrhl se nám tu pytel s kreslením helem do motokár a to nastávající generaci závodníků: David Gorčica, Filip Bartoš, Matyáš Milata ...

25. výročí založení firmy!!! 25, 25, 25, 25 ... to je neskutečný a to díky vám!!!

bottom of page